Wiosenne cięcie iglaków, wszystko, co musisz wiedzieć

Iglaki, jeżeli nie będą w odpowiedni sposób przycinanie, przestaną być ozdobą naszego ogrodu. Wiosenne przycinanie iglaków jest bardzo ważne. Zobaczcie, co musicie wiedzieć o wiosennym przycinaniu iglaków.

Wiosenne cięcie iglaków, wszystko, co musisz wiedzieć

Nie przycinanie iglaków spowoduje nie tylko to, że przestaną być atrakcyjne, ale także zaczną się starzeć od środka. Może się także okazać, że zaczną się one robić coraz brzydsze. Okresowe cięcie pozwolą zachować zdrowy i gęsty wygląd naszych krzewów. Każdy z iglaków ma inne potrzeby ponadto inny pokrój, warto więc dokładnie zapoznać się z odmianą naszego iglaka.

źródło: pixabay.com

Jakie cięcie musimy wykonywać?

Cięcie zdrowe jest jednym z najważniejszych, polega ona na usuwaniu martwych, uszkodzonych bądź chorych gałązek. Rany powstałe podczas ocierania się gałązek podczas wiatru mogą być potencjalnym powodem infekcji. Regulacja rozmiaru jest kolejnym cięciem, które musi być wykonywane, szczególnie, wtedy kiedy krzewy nie mieszczą się już w naszym ogrodzie.

Jak uratować złamany świerk lub jodłę?

Z nadejściem wiosny może okazać się, że podczas dużych opadów śniegu ucierpiał nasz świerk lub jodła. Na szczęście takie drzewo możemy jeszcze odratować, wystarczy, że wyrównamy rany i wybierzemy najsilniejszą gałąź, która w przyszłości stanie się przewodnikiem. Musimy ją zamocować do mocnego palika, a gałązki, które nam przeszkadzają- obcinamy.

Zalogowany Jako

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *