Te rodzaje iglaków musisz mieć !

Jest wiele rodzajów iglaków, często kupując iglaki na balkon czy do ogrodu nie wiemy, jaki typ wybrać. Dziś przedstawię wam rodzaje iglaków, które po prostu musicie mieć.

iglaki miniaturowe

źródło: independent.ie

Miniaturowe iglaki, czyli iglaki idealne na balkon

Iglaki miniaturowe są idealne na balkon, ze względu na swoją wielkość oraz pielęgnacje. Wybór takich iglaków jest olbrzymi. Najlepszymi gatunkami iglaków nadającymi się na balkon są:

  • Cyprysik groszkowy

Na naprawdę małe balkony idealny będzie cyprysik compact. Jego maksymalna wysokość i szerokość to 1 m, jednak po 10 latach ten krzew ma zaledwie 30 centymetrów wysokości.

Trochę koloru na twój balkon wniesie cyprysik baby blue, ma on niebieskie igły i jego maksymalna wysokość to 70 centymetrów.

  • Cis pospolity

Standishii to idealny iglak na średni balkon, jego pokrój jest kolumnowy, jego maksymalna wysokość to 1,5 metra, a największa szerokość to 0,6 metra.

Większy balkon pozwoli ci na zasadzenie Repandens, wzrasta w typie horyzontalnym, jego maksymalna wysokości to 1 metra a jego największa średnica to 3 m

Miniaturowe iglaki nie tylko sprawdzą się na balkon, mogą być także świetnym sposobem na udekorowanie przydomowego ogródka.

kolorowe iglaki

źródło: northcoastgardening.com

Kto powiedział, że iglaki są nudne? Czyli kupujemy kolorowe iglaki

Iglaki zazwyczaj wykorzystywane są, żeby zasłonić się przed sąsiadem czy żeby nie było widać podwórka z ulicy. Jeżeli to jest twój jedyny cel w sadzeniu iglaków, zmień podejście, bo o to przedstawiamy kolorowe iglaki.

Jeżeli chcesz, aby twój ogród nawet w zimę pięknie wyglądał, zastanów się nad kupnem niebieskich, bądź srebrnych iglaków. Takie iglaki będą idealnie wpasowywać się w biel śniegu.

Najpopularniejszymi niebieskimi iglakami są:

  • Jodła górska, czyli Abies lasiocarpa „Compacta”
  • Jałowiec płożący, czyli Juniperus horizontalis „Glauca”

Fioletowe krzaki, czemu nie? Niesamowity klimat twojego ogrodu stworzą fioletowe iglaki takie jak tuja wrzosowata, ten rodzaj iglaka przebarwia się z czerwonego na fiolet pod wpływem niskiej temperatury. Latem staje się lekko szara, jednak i wtedy zmieni kolorystykę twojego ogrodu i stworzy niesamowity klimat.

Najpopularniejszymi fioletowymi iglakami są:

  • cyprysik żywotnikowaty, czyli Chamaecyparis thyoides „Rubicon”
  • jałowiec płożący, czyli Juniperus horizontalis „Bar Harbor”

Jest o wiele, wiele więcej rodzajów iglaków, te jednak są najbardziej dostępne i niezwykłe. Dajcie znać czy, któryś z tych iglaków macie, bądź macie zamiar kupić.

Zalogowany Jako

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *