Nawożenie iglaków wiosną – krok po kroku

Nawożenie iglaków wiosną wymaga od nas podstawowej wiedzy. Jest ona niezbędna, aby rośliny zdrowo rosły. Tutaj podpowiadamy jak nawozić iglaki i jakie rodzaje nawozów są w tym celu niezbędne.

Nawożenie iglaków – jakich mikro i makroelementów potrzebuje roślina?

Wiosną iglaki budzą się do życia, wtedy potrzebują odpowiednich mikro i makro elementów, które znajdziemy w nawozach do iglaków. W sklepie ogrodniczym Przydomu.pl znajdziemy nawozy do iglaków w formie płynnej oraz pod postacią granulatu.

Kiedy zacząć wiosenne nawożenie iglaków?

Wiosenne nawożenie iglaków zaczynamy już w marcu, w momencie, kiedy ruszy wegetacja roślin. Przycinane iglaki nawozimy regularnie, aż do końca czerwca. Warto tutaj wspomnieć, że sekatory do iglaków znajdziemy w Przydomu.pl

jak nawozić iglaki wiosną

Źródło: pixabay.com

Jakie nawozy należy stosować wiosną?

W przypadku iglaków warto stosować nawozy naturalne lub granulowane. Wiosenne nawozy powinny zawierać duże ilości azotu oraz inne makro i mikroelementy, które pobudzą roślinę do wzrostu. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na nawozy długo-działające, które mają spowolnione tempo uwalniania składników odżywczych. Nawozy długo-działające mogą uwalniać składniki odżywcze nawet przez 3 miesiące. W takim przypadku stosujemy je wiosną tylko jeden raz.

Dlaczego nawozy wiosenne stosujemy tylko do końca czerwca?

Ponieważ zawierają azot. Jeśli będziemy stosować je zbyt długo, to pobudzimy je zbyt mocno do wzrostu, przez co gałązki iglaków nie rozpoczną procesu drewnienia, a to spowoduje, że roślina nie zdąży przygotować się do zimy i przemarznie.

Nawożenie organiczne iglaków

Oprócz nawozów mineralnych warto również stosować nawożenie organiczne. Takie działanie zapobiegnie zasoleniu podłoża, które może być spowodowane stosowaniem jedynie nawozów mineralnych. Nawożenie organiczne warto stosować przynajmniej raz w miesiącu. Tutaj nie ma ryzyka przenawożenia.

jak nawozić tuje

Źródło: pixabay.com

Jak nawozić iglaki?

Nawozy w płynie zawsze musimy rozcieńczyć. Nie podlewamy iglaków samym koncentratem, może to spalić rośliny. Zawsze trzymamy się zaleceń producenta.

Nawozy granulowane rozsypujemy pod iglakami w ilości zaleconej przez producenta. Możemy również po rozsypaniu nawozu lekko wzruszyć ziemią lub ją delikatnie przekopać. Robimy to w taki sposób, aby nie przerwać korzeni.

Zalogowany Jako

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *