Kupujemy choinkę, czyli jodła, sosna, świerk- różnice

Święta coraz bliżej, a więc czas zastanowić się jaką choinkę kupić. Kupując choinkę, najczęściej decydujemy się na świerk, chociaż większość z nas z ochotą zerkamy na jodłę kaukaską. Zobacz, co różni jodłę sosnę i świerk. Zobacz także inspiracje na oryginalne dekoracje choinki!

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Jodła, sosna, świerk- różnice

  • Świerk pospolity i kujący– jest to najczęściej wybierane drzewko do przystrojenia domu na Boże Narodzenie. Powodem tego, że drzewko to jest najczęściej wybierane przede wszystkim, jest cena, kolejne jego zalety to: stożkowy kształt i intensywny żywiczny zapach, czyli magia świąt, dzięki jednej dekoracji! Wadą zarówno świerku pospolitego, jak i kującego jest to, że bardzo szybko gubią one igły, kujący nieco później jednak i tak w porównaniu do innych gatunków nadal im nie dorównuje.
  • Sosna pospolita– przez swoje rzadkie igły jest najmniej chętniej kupowanym rodzajem choinek. Zaletami sosny pospolitej są cena i to, że w odróżnieniu od swoich poprzedniczek nie gubi tak szybko igieł.
  • Jodła kaukaska– jest to jedno z najpiękniejszych drzewek świątecznych. Nie ma ona absolutnie żadnych wad poza jedną, a mianowicie ceną i tym, że nie pachnie. Nie każdemu jednak zależy na tym, aby drzewko pachniało tylko ma ładnie wyglądać i nie gubić za szybko igieł, tak jest właśnie w przypadku jodły (może stać w mieszkaniu nawet 2 miesiące).

Porada: Jeżeli chcecie jodłę, ale nie chcecie wydawać na nią tyle pieniędzy, często handlarze opuszczają cenę drzewek w dniu Wigilii nawet o 50%, więc jeżeli i tak ubieracie choinkę w ten dzień, poczekajcie do samego końca!

Inspiracje na oryginalne dekoracje choinki

Dodatki, dodatki i jeszcze raz dodatki!

choinka dekoracje świąteczne

źródło: livingandkitchen.com

Czasami kilka dodatków sprawi, że wasza choinka będzie inna niż wszystkich!

Bo nie tylko latem mamy tęcze…

tęczowa choinka

źródło: countryliving.com

Dodatki w kolorach tęczy sprawią, że wasza choinka będzie prawdziwie letnia!

Od serca dla serca

diy choinka

źródło: tipjunkie.com

Nie tylko kupne dekoracje mogą być piękne, zaangażujcie wszystkich w swojej rodzinie i stwórzcie niepowtarzalne dodatki.

Zalogowany Jako

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *