Iglaki na pniu

Formy pienne są inną nazwą dla iglaków rosnących na wysokim pniu (50 cm do 2 m). Jeżeli chcecie znaleźć, więcej informacji o iglakach rosnących na pniu powinniście wyszukiwać je właśnie na taką frazę, to samo ma się tyczy się szukania ich w sklepach. Co musisz wiedzieć o iglakach na pniu?

iglaki na pniu

źródło: keywordsking.com

Co musisz wiedzieć o iglakach na pniu?

Takie formy pienne możemy znaleźć praktycznie we wszystkich popularnych gatunków iglastych, czyli sosen, świerków, jodeł itd. W sklepach możemy znaleźć coraz to nowsze iglaki na pniu, ponieważ hodowcy starają się jak najbardziej urozmaicać swoje oferty. Iglaki na pniu najchętniej uprawiane są na balkonach, czy tarasach w doniczkach, jest to  spowodowane ich małym wzrostem. Iglaki na pniu, jakie są najchętniej kupowane to te o kształcie kuli, patyka, czy stożka, można znaleźć także iglaki o krzaczkowatym lub płaczącym pokroju.

Formy pienne o odpowiadającej koronie zostały stworzone ze szczepienia bądź odpowiedniego formowania. Formowanie iglaków jest bardzo prosta metoda i polecana jest szczególnie w przypadku tych mniej doświadczonych ogrodników. Chcąc uzyskać rozbudowaną koronę, musimy wybrać jeden prosty pęd rośliny, najlepiej jest, kiedy nadaje się do tego celu najgrubszy, prosty pęd główny. Chcąc odsłonić pień, musimy obciąć wszystkie gałązki do wysokości 1 metra, 50 cm powyżej przycinamy wierzchołek wzrostu, aby pobudzić roślinę do wypuszczenia bocznych pędów- tak właśnie zaczynamy budować koronę, przycinamy ją do momentu uzyskania odpowiedniego kształtu.

nożyce do żywopłotu

źródło: przydomu.pl

W przypadku małych iglaków usuwamy tylko część pędów z pnia i pozwalamy, aby wierzchołek swobodnie rósł do momentu pożądanej przez nas wysokości. Szczepienie iglaków jest trudniejszą metodą, musimy szczepić dekoracyjną roślinę na podkładce (zazwyczaj jest to roślina silnie rosnąca- tego samego gatunku). Wysokość szczepienia waha się od 50 cm do 2. Kolejno poprzez odpowiednie cięcie formułuje się pożądany kształt. Takie formowanie iglaków trwa kilka lat i zazwyczaj wybierany jest jedynie przez doświadczone osoby.

W sklepie Przydomu.pl znajdziecie nożyce do żywopłotu, które sprawdzą się także do formułowania iglaków.

Zalogowany Jako

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *