Formowanie iglaków

Suche letnie dni świetnie sprawdzą się do formowania naszych krzewów. Zróżnicowane kształty sprawiają, że ogród staje się elegancki i stylowy. Jak więc uformować iglaki? Jaki sekator wybrać do tego celu?

Jak wiadomo, iglaki są jednymi z najbardziej dekoracyjnych roślin, jakie uprawiamy w naszym ogrodzie. Najczęściej w polskich ogrodach spotykamy sosny, modrzewie, świerki, jodły, tuje, daglezje, cyprysiki, cisy oraz jałowce. To jak duży wybór mamy sprawia, że możemy stworzyć niepowtarzalny oraz wyszukany ogród. Nie zamykajmy się tylko na rośliny z igłami, warto połączyć je z roślinami liściastymi, czy też rośliny wieloletnie z jednorocznymi, a także drzewa z krzewami.

Formowanie iglaków, dlaczego warto?

Regularne cięcie iglaków ma sporo zalet. Nie możemy zapominać, że powinniśmy ciąć tylko iglaki, które preferują takie zabiegi pielęgnacyjne. Formowanie krzewów powinniśmy wykonywać na tyle często, aby nie odbierać sobie przyjemności podziwiania krzewów w pełnej okazałości.

źródło: express.co.uk

Jak zapewne dobrze wiecie odpowiednie cięcie roślin iglastych, nie tylko wydłuży ich żywotność, ale także nie będą się one rozrastały w niekontrolowany sposób, co z kolei uniemożliwi nam sadzenie innych roślin. Dużą zaletą strzyżenia iglaków jest także fakt, że wyglądają one wtedy niepowtarzalnie i możemy traktować je jako sztukę. Nie powinniśmy bać się eksperymentów, jak wiadomo po pewnym czasie i tak zaczną one wracać do swojej formy, a więc możemy tworzyć różne kształty. To, jaki kształt naszego iglaka wybierzemy, zależy od potrzeb naszych oraz naszego ogrodu.

Do ciecia i formowania iglaków niezbędne nam są dobrej jakości narzędzia (ważne, aby były one ostre i wyczyszczone). Narzędzia, jakie będą nam do tego celu potrzebne to m.in.sekator ręczny, który posłuży nam do cięcia grubszych i zdrewniałych gałązek. Młode przyrosty usuniemy bez problemu przy pomocy lekkich nożyc. W większych ogrodach, szczególnie kiedy znajduje się w nich dużo iglaków o, które chcemy zadbać, warto zaopatrzyć się w nożyce elektryczne, skróci to czas, który poświęcamy na cięcie iglaków.

Cięcie naszych roślin powinniśmy wykonywać częściej, dzięki temu ścinamy niewielkie części przyrostów, a rośliną w tym czasie świetnie się zagęszcza. Strzyżenie naszych roślin powinniśmy wykonywać pod koniec sierpnia ze względu na to, że nasza roślina musi przygotować się na okres zimowy.

źródło: lawnmowersdirect.co.uk

Jak pielęgnować uformowane iglaki?

Uformowane iglaki musimy otoczyć szczególną opieką, ponieważ tylko dobrze podlane, odżywione oraz odpowiednio zabezpieczone przed mrozem będą w stanie się odpowiednio zagęścić, tym samym będą stanowiły oryginalną ozdobę tarasu i ogrodu. Szczególną uwagę musimy, poświęcić iglakom, które uprawiamy w pojemnikach.

Zalogowany Jako

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *