Drzewa iglaste wrażliwe na mróz – jak je zabezpieczyć?

Niestety nie wszystkie drzewa iglaste są odporne na mróz. Niektóre z nich są szczególnie wrażliwe. Tutaj dowiesz się, które gatunki iglaków należy zabezpieczyć przed mrozem i jak to zrobić.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Gatunki drzew iglastych wrażliwe na mróz

  • Jałowce nadbrzeżne
  • Cyprysik Leylanda
  • Cyprysik Lawsonia (odmiany złociste i srebrne)
  • Cisy
  • Żywotnik wschodni
  • Cedry himalajskie
  • Szydlice Japońskie
  • Formowane i cięte drzewa iglaste

Jeśli chcemy, aby wyżej wymienione iglaki przetrwały każdą zimę powinny być zasadzone w miejscu osłoniętym od wiatru i stosunkowo ciepłym.

Kiedy okrywać iglaki?

Do okrywania iglaków przystępujemy dopiero po pierwszych przymrozkach, kiedy jesteśmy pewni, że drzewka zakończyły letnią wegetację. Dzięki temu będą trochę zahartowane.

Źródło: www.przydomu.pl

Źródło: www.przydomu.pl

Czym okrywać iglaki?

Do tego celu używamy materiałów przewiewnych i naturalnych. W tym zadaniu najlepiej sprawdzają się słomiane maty i specjalne zimowe agrowłókniny.

Zimowa agrowłóknina biała Agro Nova – dostępna w Przydomu.pl, pomoże Ci ochronić drzewka przed mrozem, wiatrem, śniegiem, utratą wody, czy gradem. Jej specjalna struktura umożliwia swobodny przepływ powietrza. Może być stosowana do iglaków i innych roślin wrażliwych na mróz. Oprócz tego, może być używana do ochrony upraw gruntowych.

Kaptury zimowe – to najprostszy sposób na zabezpieczenie roślin przed mrozem. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na ich rozmiar. Świetnie sprawdzają się jako zabezpieczenie iglaków, krzewów, drzew owocowych oraz ozdobnych przed gradem, śniegiem, wiatrem i mrozem. Znacząco zmniejszają ryzyko przemarznięcia roślin. Co więcej, zapobiegają parowaniu wody, usychaniu roślin i chronią je przed zbyt dużą dawką promieni UV.

Jeśli mamy w ogrodzie iglaki, które rosną w pokroju stożkowym, pamiętajmy o ich obwiązaniu dookoła sznurkiem. Dzięki temu ich formy nie będzie niszczył ciężki, zalegający śnieg.

Zalogowany Jako

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *